Czat

2024-01-26, 14:09:11
admin: forum pod tym linkiem: https://k5.ct8.pl/index.php?action=forum

2024-01-26, 13:55:37
admin: Witam


Welcome to Quansheng UV-K5 Modding Fan Forum. Please login or sign up.

Maj 20, 2024, 23:50

Login with username, password and session length

Recent

Firmware IJV v3.x

Zaczęty przez admin, Mar 10, 2024, 15:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiesiek

Cytat: SQ6NEF w Kwi 06, 2024, 09:21Cześć. Koledzy pomóżcie ! Próbuje ogarnąć pamięci w ijv3.13 .W chirp wszystko działa za wyjątkiem ustawień. Wchodzę w zakładkę ustawienia i dupa :( .Zatrzymuję się na pobieraniu i tyle . Moja kwaczka to uv5r +.73 Tomek
po kliknięciu w zakladke settings coś ci chce pobierać ? Przeciez pobieranievjest na początku po połączeniu i pobirrane sa kanały i ustawienia jednocześnie , no i czy wczytujesz i wybierasz odpowiedni moduł chirpa di współpracy z tym softem ?

wiesiek

Cytat: milczaz w Kwi 06, 2024, 13:16Sprawdzone na 6 radyjkach wyczyszczona pamięć itd... jeśli mam ustawioną stację radiową to radia mimo ustawienia pracy na dwóch kanałach DualRX radio nie odbiera innych częstotliwości.
Jeśli ustawię na UHV CB PMR to odbiera z dwóch częstotliwości. Na radiowych kanałach nie odbiera. Jeśli słucham stacji radiowej to radio niczego więcej nie odbiera. Na innych softach działało. Wiem że soft można zmienić ale ten jest bardzo fajny.
mi też zdaje się nie odbierać kanałów podczas odbioru radia to chyba tak ma.

SQ6NEF

Cześć Wiesiek. Dziękuje na wstępie za odpowiedź. Program łączy się z radiem bez problemu, wczytuje i zapisuje. Zakładka pamięci , przeglądarka i info działają. Mogę wszystko edytować i przeglądać . Jedynie kiedy wchodzę w ustawienia nic sie nie dzieje . Pojawia się okno pobieranie ustawień i nic się nie zmienia . Mój firmware 3.13 bez rozszerzonego eprom (czekam na scalaki w tygodniu będę zmieniał ). Ładowałem już chyba wszystkie moduły do ijv na świecie na czele z tymi które opisujesz. Wersja CHIRP 20240404. pozdrawiam Tomasz

milczaz

Taka mała prośba Jeśli ktoś chce się podzielić ciekawymi listami kanałów to było by to bardzo praktyczne, można zawsze sobie coś wybrać, wgrać i ponasłuchiwać.

aliens

Cytat: milczaz w Kwi 08, 2024, 12:43Taka mała prośba Jeśli ktoś chce się podzielić ciekawymi listami kanałów to było by to bardzo praktyczne, można zawsze sobie coś wybrać, wgrać i ponasłuchiwać.
Na stronie autora softu jest gotowiec do wgrania. Są tam -Lista PMR, lista 40 kanałow CB, stacja kosmiczna i inne.. Mozna sobie cos wybrac..

milczaz

Cytat: aliens w Kwi 08, 2024, 13:20
Cytat: milczaz w Kwi 08, 2024, 12:43Taka mała prośba Jeśli ktoś chce się podzielić ciekawymi listami kanałów to było by to bardzo praktyczne, można zawsze sobie coś wybrać, wgrać i ponasłuchiwać.
Na stronie autora softu jest gotowiec do wgrania. Są tam -Lista PMR, lista 40 kanałow CB, stacja kosmiczna i inne.. Mozna sobie cos wybrac..
To mam :)

SQ6NEF

Panowie a może ktoś ma wszystkie przemienniki w Polsce na kwaczke ?
73 Tomek

aliens

Cytat: SQ6NEF w Kwi 08, 2024, 19:14Panowie a może ktoś ma wszystkie przemienniki w Polsce na kwaczke ?
73 Tomek
Przeciez w chirp sobie mozesz pobrac ,zakladka jest przemienniki

SQ6NEF

Aliens dzięki . Jakoś się zafiksowalem problemem który opisałem powyżej i nie zaglądałem dalej niż pmr itp. Zaraz sprawdzę
73

admin

Sprawdz czy chirp otwiera ci tego gotowca bez podłączania radia, jak otworzy sie zakładka settings to moze znaczyc ze w radju masz kais blad w pamieci i sie wysypuje chirp.

SQ6NEF

Dobry wieczór. Dzisiaj pod drzwiami znalazłem przesyłkę z k5(99) . Na nim menu ustawienia otwiera się bez problemu. Wszystkim kolegą dziękuje za zaangażowanie w pomoc. Z porady Admina skorzystam jutro , musi mi przejść podniecenie :) zamówiłem w kolorze czerwonym :)). Na k5r plus będę robił HF mode na si4732  , więc temat uważam za zamknięty.
ps
Może mieli byście ochotę na mały sked na fm link ???
ps 2
przyszedł mi eprom 128kb . Zamawiałewm w Sławomir Electronics 9.90zł szt.- Po weekendzie będę wstawiał do nowej kwaczki :)


73 Tomek

admin

#41
Aktualizacja oprogramowania VX3.14 / V3.14 20/04/24

Lista zmian:

- Naprawiono błąd w ustawianiu limitów skanowania z aktywowanym shiftem.
- Naprawiono błąd w zapisywaniu istniejącej pamięci.
- Naprawiono błąd w ustawianiu AGC z menu.
- Naprawiono błąd w ponownym uruchamianiu skanowania po wyszukiwaniu tonów.
- Automatyczna zmiana pasma podczas wyszukiwania.
- Skanowanie modyfikowane, aby wykluczać a priori pamięci broadcast WFM bez aktywowania funkcji Skip.
- Pomniejszona belka S-metra w celu lepszego rozmieszczenia na ekranie.
- Poprawiony odbiór FM po włączeniu.
- Dodano klawiszowy skrót F + 4 do pomijania skanowania pamięci.
- Automatyczne wyłączanie monitora na czas skanowania.
- Dodano funkcję w trybie Beacon do naprzemiennego wywoływania na 2 częstotliwościach.
- Dodano wskaźniki RF Gain i AGC dla każdego VFO na wyświetlaczu Dual VFO.
- Dodano funkcje komunikacji seryjnej.
- Optymalizacja kodu.

Download:
3.14 standardowa
firmware.IJV_V.3.14.bin
chirp driver
uvk5_IJV_v3_37.py


3.14x dla rozszerzonej pamieci eprom
firmware.IJV_V.X3.14.bin
chirp driver
uvk5_IJV_vX3_37.py

CytatW tej wersji (v3.14) dodano również funkcje komunikacji seryjnej do sterowania radiem z komputera PC. Te funkcje są wciąż w fazie rozwoju i zostaną ogłoszone w późniejszym czasie, ponieważ Fabrizio nadal nad nimi pracuje.




wiesiek

#42
Aktualizacja oprogramowania QS K5 IJV Mod (wersja VX3.15 / V3.15)

IMG_20240505_184254_edit_97713117157485.jpg

Ważne:

* Wersja V3.xx jest przeznaczona tylko dla radio z oryginalną pamięcią EEPROM 8K 24C64.
* Wersja VX3.xx jest przeznaczona dla radio z modyfikacją sprzętową i pamięcią EEPROM > 64K 24C512 / 24M01 / 24M002.

Zmiany w wersji VX3.15 / V3.15 (05/05/24):

Poprawki błędów:

* Usunięto błąd w wyborze wzmocnienia RF (rfgain) po naciśnięciu przycisku wyjścia (exit) lub PTT.
* Usunięto błąd w wyborze grupy z pamięcią w M001.
* Usunięto błąd w przełączaniu filtrów pasma z aktywowaną funkcją shift lub dual watch.
* Usunięto błąd powtarzania klawiszy po PTT.
* Naprawiono krok (step) w funkcji FastCopy.

Zmiany:

* Usunięto funkcję Crossband ex TX VFO (nieużyteczna).
* Zmieniono sposób uruchamiania (PTT nie jest już wymagany w połączeniu z innymi przyciskami).
* Domyślna szerokość pasma (BW) została zmieniona na 18 kHz zamiast 25 kHz.
* Zmieniono wartości kroku (step) z 20 Hz na 10 Hz, dodano 500 Hz i usunięto 200 kHz.
* Zwiększono liczbę znaków w listach DTMF z 3 do 8.
* Minimalna obsługiwana częstotliwość na VFO zmniejszona z 15Mhz na 13Mhz.

Ulepszenia:

* Przyspieszono działanie funkcji dual watch.
* Poprawiono obsługę DTMF z funkcją D CALL, która umożliwia automatyczną odpowiedź i/lub sygnalizację połączenia.

Nowe funkcje:

* Funkcja PTT Toggle aktywowana po włączeniu przyciskiem * (tylko FM).
* Automatyczna funkcja na pojedynczym VFO, aby uniknąć zera na początku dla pierwszej cyfry > 1.
* Wskaźnik S-metra podczas regulacji wzmocnienia RF (RF Gain).
* Nowa funkcja blokowania odbioru na jednym VFO i nadawania na drugim (zamiast cross band).
* Wyświetlanie wartości squelch na pojedynczym VFO.

Download:
firmware.IJV_3.15.bin

firmware.IJV_X3.15.bin

chirp module:

uvk5_IJV_v3_40.py

uvk5_IJV_vX3_40.py   

wiesiek

*UWAGA:*

* Wersja V3.xx jest przeznaczona tylko dla radio z oryginalną pamięcią EEprom 8K 24C64.
* Wersja VX3.xx jest przeznaczona dla radio z modyfikacją sprzętową z pamięcią eeprom > 64 K 24C512 / 24M01 / 24M002.

VX3.16 / V3.16 12/05/24 -> chirp 43:**

* Naprawiono błędy związane z aktywną podwójną RX (tsql i regulacje).
* Naprawiono błąd blokady wyświetlacza z włączonymi wszystkimi funkcjami.
* Naprawiono błąd tsql i squelch 0.
* Naprawiono F na Xit r Rit.
* Definitywnie wyeliminowano wszystkie uciążliwe trzaski podczas zmiany częstotliwości.
* Domyślnie ustawiono 12K na BW, ponieważ okazało się to najlepszą wartością.

* Dodano kolejny poziom squelch 0-9 normalny, 10( NO RX ) blokada odbioru.
* Dodano napięcie baterii do ciągu beacon.
* Dodano głos Flock (10m) dla osób, które wykonały modyfikację obwodu na 10m.
* Dodano możliwość zmiany w odbiorze częstotliwości przełączania filtrów vhf/uhf z 200 na 280 Mhz, ustawialnej tylko z chirp.
* Dodano możliwość zablokowania Tx w pamięciach, ustawialną z chirp.
* Dodano zieloną diodę LED jako wskaźnik operacji I/O na eeprom (formatowanie i odczyt/zapis danych).
* Dodano autouzupełnianie częstotliwości klawiszem M.
* Dodano kropkę oddzielającą ostatnie 2 cyfry na wyświetlaczu Nazwa pamięci + częstotliwość.

admin

VX3.17 / V3.17 16/05/24 -> Chirp 43

Zmiany:

    Naprawiono błąd szybkiego wprowadzania częstotliwości.
    Naprawiono błąd zapisywania szerokości pasma (BW).